To będzie rekordowy rok w gminie Żukowo

Dziennikarz , 31 grudnia 2019

Samorząd zamierza wydać blisko 78 mln zł na inwestycje. Najwięcej na dwa węzły integracyjne. W przyjętym wczoraj budżecie wydatki bieżące i majątkowe oszacowano na 287 mln zł.

Największą część budżetu przeznaczono na Oświatę i wychowanie – blisko 30 procent, nieco mniej na Pomoc społeczną i rodzinę oraz blisko 23 procent na drogi. Dodatkowo ponad 9 mln zł gmina Żukowo chce przeznaczyć na bieżące utrzymanie dróg, w tym na program płytowy blisko 2,5 mln zł. Kontynuowane mają być gminne programy skierowane bezpośrednio do mieszkańców – jak Bon Żłobkowy, wymiana źródeł energii cieplnej czy wsparcie dla podróżujących komunikacją zbiorową.

To ma być wyjątkowy rok ze względu na skalę wydatków inwestycyjnych. Najwięcej kosztować będzie modernizacja dróg i budowa ścieżek rowerowych w ramach węzłów integracyjnych – w Rębiechowie ponad 31 mln zł i o połowę mniej w Żukowie. Do przyszłorocznego budżetu wpisano też m.in. budowę podstawówki w Tuchomiu, rozbudowę szkoły w Niestępowie i budowę budynku na cele przedszkolne w Borkowie.

W przyszłym roku Gmina Żukowo zamierza dalej aktywnie pozyskiwać środki ze źródeł zewnętrznych. Kilkanaście milionów złotych wesprze między innymi budowę węzłów integracyjnych, ulic: siostry Faustyny i Wierzbowej w Żukowie, a także utworzenie Centrum Aktywności.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist