Podróż w ludowość i historię Kaszub i Pomorza. Teatr Muzyczny w Gdyni przygotowuje „Pomorskie opowieści”

Dziennikarz , 25 lutego 2022

foto: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Klëka Radia Kaszëbë, 25.02.2022, 08:55

Muzyczną podróż w ludowość i historię Kaszub i Pomorza, ale też opowieść o trzech niezwykłych kobietach – zapowiadają artyści z Teatru Muzycznego w Gdyni. W marcu odbędzie się koncert „POmorskie Opowieści”.

Widzowie będą mogli usłyszeć takie pieśni jak Reboczczi, Róży kwiat oraz kaszubską wersję znanej z filmu Zimna Wojna pieśni Dwa serduszka. Zostaną podane w nowoczesnych, często jazzowych aranżacjach, co ma podkreślić jak ponadczasowe są to teksty. Mówiła Maja Gadzińska, aktorka i odtwórczyni jednej z trzech głównych ról. Spektakl ma bowiem skupiać się na historii trzech kobiet. To projekt dyplomowy studentów Zarządzania instytucjami Artystycznymi na UG. Kwestie związane z językiem kaszubskim konsultowała z kolei studentka z klubu Pomorania, Ewelina Stefańska. Za aranżacje odpowiada kolejny artysta Teatru Muzycznego, Krzysztof Wojciechowski.

„Pomorskie Opowieści” będą mieć swoją premierę 22 marca. Na razie ma być grany przez dwa dni, a kolejne spektakle będą zależne od zainteresowania publiczności. A to pokaże prowadzona już w internecie sprzedaż biletów.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: