„Trzynastki” i „czternastki” dla emerytów i rencistów już pewne – informuje ZUS

Dziennikarz , 10 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 10.03.2021 08:55

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty trzynastej i czternastej emerytury. Oba dodatkowe, roczne świadczenia zostaną wypłacone z urzędu – to znaczy, że nie trzeba będzie składać żadnego wniosku.

Ustawę o dodatkowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w poniedziałek podpisał prezydent Andrzej Duda. Jak informuje ZUS – 14 emerytura trafi do klientów wraz z wypłatami świadczeń listopadowych. Tzw. „czternastka” w tym roku wyniesie brutto 1.250,88 zł. Pełną kwotę otrzymają osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2.900 zł brutto. Pozostali otrzymają czternastkę pomniejszoną zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”. Dla przykładu – jeśli emerytura wynosi 3.000 zł to „czternastka” będzie przysługiwać w kwocie mniejszej o 100 zł.
Natomiast 13 emeryturę w kwocie 1.250,88 zł brutto emeryci, renciści i inni odbiorcy świadczeń długoterminowych otrzymają w kwietniu.

To świadczenie przysługuje w pełnej wysokości, bez względu na świadczenie podstawowe.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: