Urodzinowa sesja Rady Miasta Puck

Dziennikarz , 17 listopada 2023

fot. Sławomir Rybicki – Senator RP
Klëka Radia Kaszëbë, 17.11.2023, 07:55

W Pucku posypały się gratulacje i życzenia na urodzinowej sesji Rady Miasta. Okazją była 675. rocznica nadania praw miejskich.

Dynamicznego i perspektywicznego rozwoju gratulował m.in. senator Sławomir Rybicki. Przekazał też na ręce pani burmistrz medal Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Puck szczyci się swoją historią, ale też patrzy perspektywicznie w przyszłość, czego wyrazem jest budowa nowej mariny. Dostrzegli to: przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska oraz Jacek Karnowski – do niedawna prezydent Sopotu, a dziś poseł na Sejm. Miasto chce korzystać z nadmorskiego położenia, zwłaszcza że administracyjnie powiększyło się o ponad 12 hektarów powierzchni Zatoki Puckiej. – Dla dalszego rozwoju konieczne jest też przesunięcie granic na lądzie – oceniała burmistrz Hanna Pruchniewska.

Na wczorajszej sesji burmistrz otrzymała też złoty medal przyznany przez zarząd Związku Miast i Gmin Morskich, za wszechstronne działania „w zakresie promowania i rozwijania morskości regionu i miasta”.

fot. Jacek Karnowski
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: