Uruchomiono infolinię i stronę internetową poświęconą szczepieniom przeciw COVID-19

Dziennikarz , 16 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 16.12.2020 8:55

Informacje o szczepieniach przeciw COVID-19 są dostępne na infolinii i stronie internetowej. Należy dzwonić pod numer 989 lub wpisać adres www.gov.pl/web/szczepimysie. Można też wpisać w wyszukiwarkę frazę „szczepienie przeciwko COVID-19”.

Na rządowej stronie internauci mogą znaleźć informacje o tym kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić, poznać procedurę krok po kroku i odpowiedź na pytanie, dlaczego warto to zrobić. Dostępny jest też Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Natomiast działanie infolinii 989 podzielono na dwa etapy. Na początku udziela ogólnej informacji o szczepieniach, a po 15 stycznia za jej pośrednictwem będzie można umawiać się na konkretne terminy. Uwzględnione jednak będzie zapowiadane pierwszeństwo w przyjmowaniu szczepionek przez kolejne grupy zawodowe i społeczne. W pierwszej kolejności szczepieniom poddany ma być personel medyczny, pracownicy sanepidu i domów pomocy społecznej, a po nich nauczyciele, żołnierze i seniorzy z domów opieki.

Szczepienia będą bezpłatne i dobrowolne.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: