Internetowe prezentacje publikacji IPN-u będą dziś i jutro częścią obchodów 50 rocznicy Grudnia’70

Dziennikarz , 16 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 16.12.2020 8:55

Promocją książki o kościele wobec Grudnia’70 rozpoczną się dziś obchody 50-tej rocznicy protestów robotniczych krwawo stłumionych przez komunistyczne władze.

Wydarzenie będzie transmitowane on-line. Program oficjalnych uroczystości okrojono dostosowując go do wymagań sanitarnych i obostrzeń. Część przeniesiono do internetu. Tak jest m.in. z prezentacją publikacji IPN „Grudniowa kolęda. Kościół katolicki w Trójmieście wobec Grudnia ’70”. Jej autorami są doktorzy: Piotr Abryszeński i Daniel Gucewicz z oddziału badań historycznych w Gdańsku – mów dyrektor gdańskiego oddziału IPN Mirosław Golon. Prezentacja książki „Grudniowa Kolęda” rozpocznie się o 12:30. IPN będzie ją transmitował na kanale youtube. Podobnie jak jutrzejszą promocję poszerzonego wydania publikacji „Zbrodnia bez kary. Grudzień ’70 w Gdyni”. Linki do internetowych prezentacji znaleźć można na stronie IPN. Dziś centralne obchody 50-tej rocznicy Grudnia’70 odbędą się o 14:00 na Placu Solidarności w Gdańsku.

Jutro natomiast z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy uroczystości o 5:45 odbędą się pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 w Gdyni. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: