„Usługa “Twój e-PIT” jest tak intuicyjna, że każdy sobie z nią poradzi” – ocenia Katarzyna Brillowska z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni

Dziennikarz , 1 marca 2023

fot. Urząd Miejski we Władysławowie
Klëka Radia Kaszëbë, 01.03.2023, 14:55

Mowa o wstępnie wypełnionych zeznaniach podatkowych przygotowanych przez administrację skarbową i udostępnionych w internecie.

To usługa dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej – przypomniała na naszej antenie przedstawicielka gdyńskiej skarbówki. Uczuliła też, że zeznanie można skorygować albo uzupełnić, by skorzystać z ulg czy odliczeń. Jeśli nic nie zrobimy, zeznanie w usłudze “Twój e-PIT” wyśle się samo. Będzie to po 2 maja, bo do tego dnia trzeba się rozliczyć z podatku dochodowego. Na korektę mogą jeszcze liczyć osoby, które skorzystałyby na tzw. uldze dla klasy średniej. Wycofano ją w lipcu, ale różnicę na korzyść podatnika ma zwracać Ministerstwo Finansów.

Na zwrot Ministerstwo Finansów ma tyle samo co urzędy skarbowe. To 30 i 45 dni albo trzy miesiące, odpowiednio: dla podatników z Kartą Dużej Rodziny, zeznań złożonych elektronicznie i PIT-ów wypełnionych w formie papierowej.

Rozmowy z przedstawicielką Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni możecie jeszcze posłuchać na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist