W archidiecezji gdańskiej księża nie będą wizytować parafian

Dziennikarz , 2 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 2.12.2020 8:55

Nie będzie kolędy w archidiecezji gdańskiej. Decyzja związana jest z sytuacją epidemiczną.

Podczas adwentu i po świętach Bożego Narodzenia księża tradycyjnie odwiedzali katolickie rodziny. Tym razem ich wizyty uniemożliwia pandemia. Jak poinformował biskup Jacek Jezierski decyzja o rezygnacji z kolędy podyktowana jest troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. W komunikacie na stronie archidiecezji gdańskiej przypomniano, że pobłogosławienia mieszkania i warsztatu pracy może także dokonać osoba świecka. Trzeba wówczas by ktoś z członków rodziny w obecności domowników – na przykład w uroczystość Bożego Narodzenia lub Trzech Króli pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla domu, o zdrowie i pomyślność dla mieszkańców i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą. W gospodarstwie rolnym można również pobłogosławić zwierzęta.

Biskup Jezierski zwrócił się też z prośbą o złożenie rocznej ofiary przez wpłatę na konto parafii bądź złożenie jej na tacę w kopercie z napisem „kolęda”. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: