W Gdańsku w piątek rozpocznie się trzydniowe Święto Wolności i Praw Obywatelskich

Dziennikarz , 31 maja 2023

fot. Miasto Gdańsk
Klëka Radia Kaszëbë 31.05.2023, 15:55

– Pamiętamy o wydarzeniach historycznych, ale myślimy przede wszystkim o przyszłości – mówi Magdalena Mistat z Europejskiego Centrum Solidarności.

Mowa o rozpoczynającym się w piątek trzydniowym Święcie Wolności i Praw Obywatelskich.
W Gdańsku po raz piąty upamiętnią debatami, spotkaniami i koncertem rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. – Podsumujemy blisko cztery dekady przemian – mówiła na naszej antenie przedstawicielka ECS-u. Będzie też akcja zachęcająca do głosowania, bo kolejne wybory parlamentarne już za pasem.

Na początek odbędzie się forum “Solidarni w rozwoju”, a wieczorem na Placu Ludowym koncert “Pokolenia Wolności”. Wystąpi na nimi m.in. Piotr Cugowski, Natalia Szroeder, Raz Dwa Trzy czy Varius Manx. W sobotę i niedzielę w Strefie Społecznej będzie można podyskutować z przedstawicielami 150-u organizacji pozarządowych z całej Polski.

W programie są też m.in. obrady Parlamentu Młodych o ich wizji przyszłości Polski oraz subiektywne oprowadzanie po wystawach Europejskiego Centrum Solidarności przez bohaterów przedstawionych wydarzeń. Rozmowy o Święcie Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: