W Gdyni obchody 93. rocznicy nadania praw miejskich

Dziennikarz , 8 lutego 2019

W Gdyni zbliża się kulminacja obchodów 93 rocznicy nadania praw miejskich. Świętowanie trwa tam od 1 lutego. Oficjalne uroczystości odbędą się w niedzielę 10 lutego – o 10:00 msza święta, o 12:00 pod pomnikiem Polski Morskiej i o 17:00 uroczysta sesja Rady Miasta w Teatrze Miejskim.

Wcześniej będzie tradycyjne spotkanie urodzinowe w Gdynia Arena. Start w sobotę o 12:00, godzinę później koncert zespołu bigbitowego NonSTOP – mówi Wiktoria Wysocka z Urzędu Miasta Gdyni. By wybrać się w sobotę do Gdynia Arena trzeba wcześniej odebrać zaproszenia – w Centrum Aktywności Seniora lub Miejskiej Informacji Turystycznej. W rocznicę nadania praw miejskich – 10 lutego – oprócz oficjalnych uroczystości odbędzie się też zwiedzanie w ramach Mini Open House Gdynia. Przez cały weekend bezpłatny będzie wstęp do Muzeum Miasta Gdyni. Obchody 93. rocznicy nadania praw miejskich zakończy za tydzień Bieg Urodzinowy – otwierający zarazem Grand Prix Gdyni.

Posłuchaj – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 08.02.2019 | Foto: gdynia.pl

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: