W Gdyni otwarto Centrum Sąsiedzkie „Przystań”

Dziennikarz , 28 maja 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 28.05.2019 10:55

Do działających od roku w Gdyni trzech centrów sąsiedzkich, dołączył właśnie kolejny adres. Przy ul. Opata Hackiego zainaugurowano otwarcie „Przystani”.

– Wyremontowany budynek wyposażono w różne elementy, pomagające budować więzi społeczne, także dla niepełnosprawnych, np. salę komputerową – mówi Łukasz Rąpała z gdyńskiego Laboratorium Innowacji Społecznych.

To efekt prowadzenia w mieście programu rewitalizacji dotyczącego m.in. tej lokalizacji. Do dyspozycji mieszkańców oddano kolejne miejsce z ofertą ciekawych, bezpłatnych zajęć. Jak tłumaczy radny miasta Gdynia – Marcin Wołek – etap uporządkowywania chodników i ulic się zakończył. Przyszedł czas na to, aby dopełnić proces rewitalizacji tej dzielnicy, stworzeniem wspólnej przestrzeni.

Sieć centrów sąsiedzkich w Gdyni nazwą ma nawiązywać do nadmorskiego charakteru miasta. „Przystań” mieści się w budynku dotychczasowej biblioteki, którą w odświeżonej formie przeniesiono na parter. Centrum ma integrować starszych i młodszych mieszkańców rejonu ulic Zamenhofa i Opata Hackiego.

Centrum Sąsiedzkie „Przystań” działa w budynku biblioteki, przy ul. Opata Hackiego 33 w Gdyni Chyloni. Na odwiedzających czekają od pon. do pt. od 12 do 20.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: