W Gdyni otwarto placówkę ONZ wspierająca uchodźców

Dziennikarz , 20 maja 2022

fot. UM Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 20.05.2022, 15:55

Wsparcie finansowe na trzy miesiące – to jedna z form pomocy dla uchodźców z Ukrainy, którą świadczy placówka ONZ otwarta w Gdyni. Jest jedyną taką w północnej Polsce.

Punkt prowadzi biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców, we współpracy z gdyńskim samorządem. Oferuje wsparcie finansowe, psychologiczne i prawne. – Uzupełnia pakiet usług, od początku wojny świadczonych przez miejskie służby – mówi wiceprezydent Gdyni Michał Guć. Pomoc finansowa przyznawana jest na trzy miesiące, w wysokości 700 złotych na osobę i po 600 złotych na kolejną osobę w rodzinie. Przy czym limit to 4 osoby. – Te pieniądze mają pomóc w zapewnieniu godnych warunków osobom, które straciły wszystko – mówi Christine Nkrote, z placówki ONZ w Afryce Wschodniej.

Punkt działa w śródmieściu Gdyni, przy ul. 10 lutego 26. Z jego wsparcia mogą korzystać także osoby w kryzysie uchodźczym z innych miast. Trzeba się wcześniej umówić przez internetowy formularz.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: