W Gdyni powstało przejazdowe centrum testowe COVID – 19

Dziennikarz , 10 kwietnia 2020

foto: GUMed

Klëka Radia Kaszëbë 10.04.2020 12:55

W Gdyni powstało Centrum testowe COVID – 19, w którym pacjent podczas badania przez cały czas pozostaje w swoim samochodzie.

Zlokalizowano je przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Ogrzewaną halę namiotową i wyposażenie sfinansowano z budżetu Wojewody Pomorskiego. Koszt zamknął się w 35-u tys zł.

Punkt testowy ma przyspieszyć pobór materiału do badań, zmniejszyć ryzyko zakażenia innych pacjentów Instytutu oraz odciążyć jego izbę przyjęć. Badanie jest bezpłatne, ale trzeba być zarejestrowanym i zakwalifikowanym drogą telefoniczną. Dzwonić powinny osoby, które zaobserwowały u siebie temperaturę ciała powyżej 38 stopni C, utratę węchu i smaku, kaszel oraz przypuszczają że mogą być zakażone koronawirusem.

Infolinia obsługiwana jest codziennie w godzinach 09:00 – 15:00 pod numerem 58 349 18 88. Znajdziecie go też na radiokaszebe.pl.

Zakwalifikowany pacjent przyjeżdża do Centrum testowego przy Instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Wjazd możliwy jest wyłącznie dla aut osobowych. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: