W Gdyni rozpoczęła się budowa drogowego wiaduktu nad torami w ciągu ulicy Puckiej

Dziennikarz , 15 maja 2023

fot. UM Gdyni

Ma ułatwić dojazd do północnych dzielnic Gdyni i zakończyć kolejki przy rogatkach. Na ulicy Puckiej rozpoczęła się budowa wiaduktu drogowego.

Będzie długi na 185 metrów i szeroki na ponad 18 metrów. Powstanie nad liniami kolejowymi 201 i 228 oraz grupą torów stacji Gdynia Port, na północ od ulicy Przemysłowej. Znajdą się tam dwa pasy ruchu, półtorametrowy chodnik i ścieżka rowerowa. Projekt zakłada też całkowitą likwidację przejazdów kolejowo-drogowych. dostosowanie sieci dróg i przebudowę infrastruktury technicznej, jak kanalizacja sanitarna czy wodociąg. Wiadukt powstaje dzięki umowie między PKP PLK a Gdynią sprzed dwóch i pół roku. Spółka PKP pokrywa koszty budowy w granicach obszaru kolejowego. Miasto zaś finansuje budowę pozostałej części infrastruktury, w tym elementów drogowych. Wypłaci również odszkodowania właścicielom nieruchomości, które będą musiały zostać wyburzone.

Całość ma kosztować Gdynię blisko 79 mln zł. Prace mają się zakończyć w listopadzie przyszłego roku. Na początek wymagają miejscowego zwężenia jezdni i chodnika w okolicy przejazdu kolejowego na Puckiej.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: