W Gdyni specjalny numer telefonu dla lepszej informacji na temat koronawirusa

Dziennikarz , 6 kwietnia 2020

foto: gdynia.pl

Klëka Radia Kaszëbë 06.04.2020 10:55

Mieszkańcy Gdyni mogą dzwonić pod specjalny numer telefonu po informacje związane z koronawirusem. Rozszerzono też o nowe funkcjonalności internetową stronę gdyniawspiera.pl.

To uruchomiona przed ponad trzema laty baza instytucji i organizacji pomocowych. Wsparcia szuka się tam od określenia problemu i krok po kroku dochodzi do informacji, kto go może rozwiązać.

– Jej stałe sekcje uzupełniła nowa, z aktualnymi informacjami m.in. dla potrzebujących pomocy w dowozie leków czy wsparcia w adaptacji do nowej sytuacji – mówił na naszej antenie Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds.innowacji.

Informacje udzielane są również przez Gdyński Telefon Informacyjny. Dyżurują pod nim pracownicy Zespołu Placówek Specjalistycznych oraz pedagodzy i psycholodzy. Będzie można tam uzyskać wyłącznie informacje na temat koronawirusa.

Gdyński Telefon Informacyjny działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, pod numerem 58 743 21 64. Znajdziecie go też na radiokaszebe.pl – podobnie jak całą rozmowę z wiceprezydentem Gdyni.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: