W Brusach zachęcają do samospisu

Dziennikarz , 21 kwietnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 21.04.2021 08:55

Uprzedź rachmistrza – zachęcają w gminie Brusy do samospisu internetowego. Jest też apel o określanie swojej przynależności do kaszubskiej grupy etnicznej.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy. Badanie organizuje Główny Urząd Statystyczny, ale pomagają w tym gminy – angażując i szkoląc rachmistrzów i udostępniając stanowiska komputerowe do samospisu. Jedna osoba może dokonać spisu całej rodziny, wystarczy mieć numery PESEL i znać powierzchnię mieszkania. Część pytań dotyczy również charakterystyki etniczno – kulturowej. W Brusach apelują, by zaznaczyć swoją przynależność do kaszubskiej wspólnoty.

Spisać się można przez stronę spisu powszechnego bądź w gminnych biurach spisowych. W Brusach stanowisko udostępniono w Urzędzie Miejskim. Z osobami, które nie wypełniły formularza, od 04 maja będą się kontaktować rachmistrze. Spis potrwa do 30 września.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: