W gminie Chmielno rozpoczęły się kontrole kompostowników i prawidłowej segregacji odpadów

Dziennikarz , 18 października 2021

W gminie Chmielno urzędnicy sprawdzą, czy mieszkańcy prawidłowo segregują odpady i czy je kompostują. Właśnie rozpoczęły się kontrole.

Jak czytamy w komunikacie – właściciele nieruchomości mają obowiązek umożliwić ich przeprowadzenie. Pracownicy Urzędu Gminy mają zweryfikować, czy osoby deklarujące posiadanie kompostownika faktycznie go mają i czy kompostują w nim bioodpady. Jeśli tak nie jest bądź jeśli nie umożliwią kontroli to na co najmniej pół roku utracą zniżkę w tzw. opłacie śmieciowej. Natomiast odpady zbierane w sposób niezgodny z zasadami segregacji nie zostaną odebrane, a pojemniki będą oznaczone żółtą naklejką. Dopiero po właściwym posegregowaniu zabierze je firma wywozowa w terminie kolejnego odbioru.

W przypadku ponownej, nieprawidłowej segregacji naliczona zostanie wyższa opłata. To 69 zł od osoby miesięcznie – podano na stronie gminy Chmielno.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: