Remont dworku w Mostach droższy niż zakładano

Dziennikarz , 22 marca 2024

fot. UG Kosakowo
Klëka Radia Kaszëbë, 22.03.2024, 07:55

Dworek w Mostach w gminie Kosakowo zmieni się w centrum kulturalne i miejsce spotkań. Remont będzie jednak o ponad 800 tysięcy zł droższy niż zakładano

Tyle trzeba dołożyć do planowanej kwoty 1 mln 690 tys. zł, żeby sprostać najniższej ofercie w przetargu na wykonanie prac. – „Radni są na tak, więc postępowanie będzie można rozstrzygnąć” – zapowiada wójt gminy Kosakowo Marcin Majek. W dworku trzeba wymienić wszystkie instalacje. Jest też zgoda konserwatora zabytków na wzmocnienie więźby dachowej i drobne naprawy. Administratorem obiektu w Mostach ma być Kosakowskie Centrum Kultury. Uczyni z niego wielofunkcyjne centrum społeczno-kulturalne. Wójt Kosakowa szacuje, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana w kwietniu.

Dworek w Mostach miałby zostać oddany do użytku w połowie przyszłego roku. Połowę kosztu remontu pokryje pozyskane na ten cel dofinansowanie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: