W gminie Kosakowo przez cały rok będą celebrować 50. rocznicę utworzenia tego samorządu

Dziennikarz , 5 grudnia 2022

fot. Marcin Majek
Klëka Radia Kaszëbë, 05.12.2022, 08:55

50 będą obchodzić przez cały rok. W gminie Kosakowo najbliższe 12 miesięcy wypełnią wydarzenia związane z jubileuszem tego samorządu.

Decyzja zapadła na uroczystej sesji Rady Gminy, na której podsumowano półwiecze. Jak podkreślał wójt Marcin Majek – Kosakowo rozwija się dzięki bliskości morza, Gdyni oraz Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Rośnie też lokalny patriotyzm. Od lat 90 do dzisiaj liczba mieszkańców wzrosła z 3. do 20. tysięcy. To druga w Polsce, najszybciej zaludniająca się gmina wiejska. – To zasługa położenia, ale też dobrego zarządzania – ocenił wicestarosta powiatu puckiego Tomasz Herrmann. Ideą samorządów jest by władza była jak najbliżej ludzi – przypomniał na uroczystości senator Sławomir Rybicki.

W związku z ogłoszeniem “Roku 50-lecia utworzenia Gminy Kosakowo” w planach jest wiele wydarzeń, imprez i uroczystości. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: “chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z gminy Kosakowo, a także promować kulturę kaszubską”.

fot. Marcin Majek

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: