W gminie Puck dobiega końca obowiązkowy, próbny spis powszechny

Dziennikarz , 24 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 24.04.2020 09:55

W 15-tu gminach w całej Polsce, w tym także w gminie Puck dobiega końca próbny spis powszechny. Formularze przez internet czy wywiad telefoniczny będą wypełniane do końca kwietnia.

Choć to próba, to spis jest obowiązkowy. Podobny test odbył się już zeszłej jesieni m.in w gminie Sierakowice. Chodzi o sprawdzenie procedur przed spisem ludności i mieszkań w przyszłym roku. Szczególnie przydatna
– ze względu na sytuację epidemiczną – jest możliwość samospisu przez internet. Drugie wyjście to poczekać na telefon od rachmistrza.
– Zada pytania m.in. o przynależność narodową czy etniczną – mówi Zbigniew Pietrzak z Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Do każdego gospodarstwa domowego na terenie gminy Puck wysłano list z informacją o obowiązkowym udziale w próbnym spisie. Do wypełniania ankiet poprzez internet namawia wójt Tadeusz Puszkarczuk.

Próbny spis na terenie gminy Puck potrwa do 30 kwietnia. Na zachętę Urząd Statystyczny w Gdańsku rozpisał też konkurs. Po wypełnieniu internetowego formularza należy odpowiedzieć na pytanie: „dlaczego spis jest ważny?” i przesłać je do 27 kwietnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: