W gminie Puck za śmieci zapłacą od zużycia wody

Dziennikarz , 24 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 24.03.2021 08:55

W gminie Puck od kwietnia zmieni się sposób naliczania opłat za wywóz śmieci.

Zamiast od osoby w gospodarstwie domowym miesięczna kwota będzie zależała od zużycia wody. Zmiana jest konieczna by system się zbilansował, tak jak zakłada to odpowiednia ustawa. W ubiegłym roku z gminnego budżetu trzeba było do niego dołożyć 4 mln zł z uwagi na znaczny wzrost ilości śmieci. Jak mówi wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk – nowy system jest też uczciwszy choćby w stosunku do mieszkańców, którzy nie prowadzą latem działalności związanej z turystyką. Od 1 kwietnia mieszkańcy gminy Puck zapłacą 12 zł od każdego metra sześciennego zużytej wody. Stawka będzie o 3 zł niższa, jeśli posiadają kompostownik. W zmienionym systemie konieczne jest złożenie nowej deklaracji na podstawie zaświadczenia o zużyciu wody w ubiegłym roku.

Deklarację można pobrać ze strony gminy Puck. Opłaty za gospodarowanie odpadami w nowym systemie będą naliczane od 1 kwietnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: