W gminie Władysławowo wybudują ostatnie dwa kilometry nowego szlaku dla rowerzystów – z Ostrowa do granic z gminą Krokowa

Dziennikarz , 17 lipca 2023

fot. Urząd Miejski we Władysławowie
Klëka Radia Kaszëbë, 17.07.2023, 07:55

Od Chałup po Ostrowo, a teraz jeszcze kawałek dalej. W gminie Władysławowo wybudują ostatni fragment ścieżki w ramach “Pomorskich Szlaków Rowerowych”.

By w pełni stać się częścią strategicznego projektu inspirowanego przez samorząd województwa, brakuje jeszcze nieco ponad dwóch kilometrów traktu. Wybuduje go spółka PROI z Gdyni. Mówi jej dyrektor Maciej Pilczuk. – Po wybudowaniu ścieżki z centrum Ostrowa do granicy z gminą Krokowa nowy szlak dla rowerzystów będzie liczył 29 km – podsumowuje burmistrz Roman Kużel. Wybudowano go etapami od Chałup przez Władysławowo i Jastrzębią Górę, z myślą o wzmocnieniu rekreacyjnych walorów gminy.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic: Karwieńskiej i Krokowskiej w Ostrowie będzie kosztować nieco ponad 3 mln zł. Ma być zakończona do 9 listopada.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: