W Kartuzach jutro odbędzie się spotkanie o postępach przy oczyszczaniu jezior

Dziennikarz , 3 listopada 2021

Klëka Radia Kaszëbě, 03.11.2021, 08:55

Usuwanie osadów z Jeziora Karczemnego w Kartuzach jest na półmetku. To jeden z tematów, który ma być omówiony na spotkaniu informacyjnym w najbliższy czwartek.

Poświęcone będzie rekultywacji kartuskich akwenów, czyli także jezior Mielenko oraz Klasztornego Małego i Dużego. Warty 55 mln zł projekt jest kompleksowy i możliwy dzięki unijnemu dofinansowaniu, które pokryje większą część kosztu. W pierwszej fazie osady z Jeziora Karczemnego rurociągiem trafiają do oczyszczalni. – Prace są zaawansowane – opisuje burmistrz Kartuz Grzegorz Gołuński.

Z Jeziora Klasztornego trzeba jeszcze usunąć znaleziony na dnie, metalowy złom. Gmina ogłosiła trzeci przetarg w tej sprawie, bo w pierwszym oferty były za drogie a w drugim wykonawca zrezygnował z zadania. Spotkanie informacyjne dotyczące rekultywacji kartuskich jezior odbędzie się w czwartek o 15:00 w Kartuskim Centrum Kultury.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: