W Kartuzach postępują prace przy budowie nowego odcinka linii kolejowej

Dziennikarz , 21 sierpnia 2023

Na stacji w Kartuzach postępują prace przy budowie nowego odcinka linii kolejowej, który usprawni ruch pociągów w kierunku Gdańska. Położono nowy tor, a dwa wiadukty kolejowe nad drogami wojewódzkimi pozytywnie przeszły próby obciążeniowe.

Jak informuje PKP PLK, sprawdziła jest ważąca 116 ton lokomotywa. Na nowej łącznicy o długości ponad 3 km kontynuowane będą prace związane m.in. z podbiciem i profilowaniem toru. Docelowo umożliwi jazdę pociągów z Kościerzyny i Somonina przez Kartuzy w kierunku Trójmiasta bez konieczności zmiany czoła składu, co skróci czas podróży. Postępuje też modernizacja stacji Kartuzy. Nowe perony mają być udostępnione podróżnym w listopadzie tego roku. W tym samym miesiącu oddany do użytku zostanie nowy tor w Dzierżążnie, który poprawi przepustowość na trasie.

Wszystko to w ramach modernizacji linii kolejowej z Glincza do Kartuz, wartej 180 mln zł.  Jej zakończenie  planowane jest w marcu 2024 roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: