W Kosakowie promowano książkę o Lechu Bądkowskim

Dziennikarz , 21 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 21.02.2020 07:55

Lider, inspirator, ale przede wszystkim mąż i ojciec – tak Lech Bądkowski przedstawiony został w książce jego córki. Sławina Kosmulska promowała wczoraj w Kosakowie publikację „(Nie)znane życie figuranta Lecha Bądkowskiego”.

To jej osobista opowieść, ale uzupełniona licznymi donosami sporządzonymi w okresie PRL pozyskanymi z IPN-u. Lech Bądkowski był oddany idei samorządności, był publicystą, społecznikiem, sygnatariuszem Porozumień Sierpniowych i miłośnikiem Kaszub. Ten rok jest mu poświęcony z inicjatywy miasta Gdańska i przy udziale licznych instytucji. Wczorajsza promocja odbyła się w Chëczy Nordowëch Kaszëbów w Kosakowie.

Nowa publikacja o Lechu Bądkowskim będzie promowana m.in. w Linii 19 marca podczas obchodów Dnia Jedności Kaszubów. Ideom patrona roku jest poświęcone jutrzejsze sympozjum w Gdańsku. Potrwa w sobotę od 10:00 do 13:00 w Europejskim Centrum Solidarności w sali wystaw czasowych, wstęp jest wolny.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: