W Łebie ruszyło centrum informacji o morskich farmach wiatrowych

Dziennikarz , 3 lipca 2023

fot. Equinor Polska

W Łebie ruszyło centrum informacji o morskich farmach wiatrowych. Za inicjatywą stoją Equinor i Polenergia. To pierwszy w Polsce całoroczny punkt informacyjno-edukacyjny o takiej tematyce.

Jednym z jego najważniejszych zadań jest szerzenie wiedzy na temat wspólnych projektów realizowanych na Morzu Bałtyckim przez obie firmy. W polskiej części Bałtyku spółki rozwijają wspólnie trzy projekty morskich farm wiatrowych, o łącznej mocy około 3 GW. Zasilą odnawialną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych. Pierwsza energia z najbardziej zaawansowanych morskich farm wiatrowych zasili system energetyczny już w 2027 roku. Farmy zlokalizowane będą na wysokości Łeby w odległości od 22 do ponad 80 km od linii brzegowej.

Spółkom zależy, by cały proces inwestycyjny rzetelnie komunikować z lokalną społecznością, stąd powołanie do życia punktu konsultacyjnego. Przez cały rok będzie można uzyskać informacje na temat morskich farm wiatrowych, bazy operacyjno-serwisowej w Łebie, perspektyw zawodowych i miejsc pracy.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: