W powiecie bytowskim bezrobocie wraca do poziomu sprzed pandemii

Dziennikarz , 4 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 04.01.2021 10:55

Po wiosennym wzroście bezrobocia w powiecie bytowskim sytuacja wraca do normy. Na koniec roku zarejestrowanych osób bez pracy było prawie tyle samo, co przed rozpoczęciem pandemii – czyli 2.831.

Różnica to nieco ponad sto osób, ale w pierwszych miesiącach obostrzeń liczba bezrobotnych w powiecie wzrosła o pół tysiąca. – Teraz systematycznie maleje – poinformował dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie Janusz Wiczkowski. Jak ocenił na naszej antenie – to zasługa przedsiębiorców i sprawnego rozdzielania wsparcia przez urzędników. Pośredniak w Bytowie przyznał już pierwsze środki z rządowej Tarczy Antykryzysowej 6.0. Wnioski można składać do czerwca. W tym roku ma też więcej o 2 mln zł m.in. na wsparcie szkoleniowe czy zakładanie firmy. Większa pula do podziału jest też m.in. w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego – w tym dla pracowników wymagających przekwalifikowania.

Rozmowy z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie można posłuchać na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: