W kartuskim oceniają zwycięzców eliminacji konkursu „Piękna Wieś”

Dziennikarz , 18 czerwca 2024

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Klëka Radia Kaszëbë 18.06.2024, 08:55

W powiecie kartuskim oceniają estetykę wsi i wspólne inicjatywy mieszkańców. Nie wszędzie trzeba jednak malować trawę na zielono, bo komisja odwiedza jedynie zwycięzców gminnych eliminacji konkursu „Piękna Wieś Pomorska”

Jego organizatorem jest samorząd naszego województwa we współpracy z gminami i powiatami. – Od lat widzimy jak pomorskie wsie i zagrody pięknieją, nie wystarczy już tylko skosić trawnik – podsumowuje członek komisji, Zygmunt Stromski. W powiecie kartuskim ocena kilkunastu miejscowości potrwa w sumie dwa dni. – Wybór będzie bardzo trudny – prognozuje przewodnicząca komisji Alicja Mazur. Eliminacje w powiatach zakończą się w tym miesiącu. Z każdego do wojewódzkiego finału można zgłosić jedną wieś i jedną zagrodę.

Dla zwycięzców, oprócz satysfakcji, będą nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsca w obu kategoriach to odpowiednio: 30 i 5 tys. zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: