W Pucku będą promować historię lotnictwa morskiego

Dziennikarz , 14 lipca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 14.07.2021, 14:55

Festiwal Historyczny z inscenizacją bitwy w obronie bazy Morskiego Dywizjonu Lotniczego odbędzie się w ten weekend w Pucku. To sztandarowa impreza Stowarzyszenia Historycznego MDLot.

Na co dzień historię polskiego lotnictwa morskiego i puckiej bazy pasjonaci przybliżają w utworzonym przez nich muzeum. – Na opowieść potrzeba około godziny – mówił na naszej antenie Ireneusz Makowski. Pucką bazę rozbili Niemcy w pierwszych godzinach II wojny światowej. To wydarzenie przybliżają co roku rekonstruktorzy na wakacyjnym festiwalu „Lotniczy Puck”. Tym razem cofną się jednak także przed pierwszy września 1939 roku. W sobotę Festiwal Historyczny „Lotniczy Puck” będzie się rozgrywał na Zielonej Plaży i w Muzeum MDLot, w niedzielę na rynku o 13:00 i godzinę później na Zielonej Plaży.

Rozmowy z przedstawicielem Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego posłuchać można na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: