W PUP w Wejherowie przedsiębiorcy mogą wnioskować o wsparcie z Tarczy Antykryzysowej

Dziennikarz , 4 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 04.02.2021  10:55

Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o nową dotację branżową i trzy inne formy wsparcia z Tarczy Antykryzysowej. Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie uruchomił też działania finansowanie z Funduszu Pracy.

Nowa dotacja branżowa to maksymalnie 5 tys zł na bieżące koszty prowadzenia działalności. – Obejmuje 48 kodów PKD, w tym hotele, restauracje oraz działalność związaną z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych – wyliczała na naszej antenie Anna Kulik z Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie. Pomoc przysługuje przy utracie co najmniej 40 % przychodu w miesiącu przed złożeniem wniosku bądź w analogicznym okresie przed rokiem. Oprócz nowej dotacji branżowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wejherowie można jeszcze składać wnioski o trzy formy wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej. PUP w Wejherowie uruchomił też coroczne działania ze środków Funduszu Pracy. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o staże i prace interwencyjne, a w przyszłym tygodniu także o refundację kosztów doposażenia stanowisk pracy.

Rozmowy o pomocy dostępnej w pośredniakach posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: