W Redzie rozpoczęły się kontrole domowych palenisk

Dziennikarz , 21 listopada 2019

W Redzie Urząd Miasta rozpoczął kontrole domowych pieców. W teren ruszyli urzędnicy z rzeczoznawcą. Mają prawo wejść do domu i pobrać próbkę popiołu z paleniska – czytamy na stronie internetowej miejskiego samorządu.

To reakcja na nasilające się skargi na jakość powietrza. Zanieczyszczenia mogą być wynikiem spalania paliw o niskiej jakości, ale też śmieci. Kontrolowane będą nieruchomości zgłaszane przez mieszkańców oraz wytypowane przez urzędników. Kontrole będą prowadzone przez cały okres grzewczy w oparciu o upoważnienia wydane przez Burmistrza Miasta Redy na mocy Ustawy Prawo Ochrony Środowiska. Uprawniają one do wejścia na posesję i sprawdzenia, czy w paleniskach są spalane substancje trujące. W tym celu pobierane są próbki do badań laboratoryjnych.

W Redzie przypominają, że nie wolno spalać m.in. plastikowych butelek, wyrobów z gumy, starych mebli, odzieży czy papieru z kolorowych magazynów. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: