Podstawówka nr 7 w Rumi z nową halą od stycznia

Dziennikarz , 15 listopada 2019

W Rumi kończą się prace związane z budową hali łukowo-namiotowej przy Szkole Podstawowej numer 7. Zostanie oddana do użytku najprawdopodobniej na początku stycznia.

To wynik współpracy miejskiego samorządu z prywatnym inwestorem. Na początku tego roku radni zgodzili się na udostępnienie terenu przy podstawówce. W zamian inwestor, po wybudowaniu obiektu za własne pieniądze, nieodpłatnie udostępni go placówce na potrzeby zajęć wychowania fizycznego.

Miasto będzie ponosić jedynie koszty eksploatacji hali. Natomiast po szkolnych zajęciach obiekt będzie przeznaczony na wynajem. Potencjalnymi klientami mogą być mieszkańcy Rumi i okolic, którzy rekreacyjnie trenują na przykład futbol. Istnieje również możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie – informuje serwis prasowy Urzędu Miasta Rumi.

Konstrukcja hali już stoi. posadzka jest wstępnie przygotowana. Prowadzone są prace wykończeniowe w budynku socjalnym. Obiekt przy podstawówce nr 7 ma być udostępniony na początku przyszłego roku.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: