W Rumi już gotowi do niedzielnego Orszaku Trzech Króli

Dziennikarz , 4 stycznia 2019

Na Kaszubach w obchody święta Objawienia Pańskiego włącza się kilkanaście miejscowości. W Polsce i na świecie ulicami miast i wsi przejdzie w sumie 751 orszaków – wynika z danych fundacji, która od lat promuje ten sposób świętowania 6 stycznia.

– Kolędowanie ulicami miasta zakończymy przy rondzie Jana Pawła II – mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi Agnieszka Skawińska.

To największe na świecie jasełka. W Rumi orszak z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem finansowo i organizacyjne wspiera miejski samorząd. – To wydarzenie o charakterze rodzinnym, a uroczysty pochód pozwala nam jeszcze bardziej przeżyć tajemnicę święta Objawienia Pańskiego – dodaje współorganizator rumskiego Orszaku poseł Jan Klawiter. W Rumi obchody rozpoczną się o 11:00 mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Orszak wyruszy o 12:15. W niedzielę z trzema królami kolędować będą też m.in. we Władysławowie, Żelistrzewie, Wejherowie, Bolszewie, Kartuzach, Linii, Dziemianach i Lipuszu.

Klëka Radia Kaszëbë, 04.01.2019

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist