W Rumi odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziennikarz , 14 lutego 2019

Rumia znów pobiegnie dla Żołnierzy Wyklętych. W mieście zachęcają do udziału i liczą, że tak jak w ubiegłym roku frekwencja będzie jedną z największych w Polsce.

W rumskiej edycji udział wzięło 700 osób. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym odbędzie się 3 marca w ponad 360 miejscowościach w kraju i za granicą. Wydarzenie organizowane jest po raz siódmy, jest hołdem dla żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Dystans związany jest z datą śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, którym był poległy w 1963 roku Józef Franczak. W Rumi uczestnicy wystartują o 12:05 spod Ronda Armii Krajowej, a zakończą rywalizację przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na każdą osobę, która ukończy bieg, będzie czekać pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek. Lista uczestników ograniczona jest do 650 osób. Elektroniczne zapisy przyjmowane są do 25 lutego.

Klëka Radia Kaszëbë, 14.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: