W Rumi odbędzie się koncert charytatywny dla 17-letniego mieszkańca miasta

Dziennikarz , 1 lutego 2019

W niedzielę w Rumi odbędzie się koncert charytatywny dla 17-letniego mieszkańca miasta. Dawid od urodzenia cierpi na niedoczynność tarczycy, wodogłowie i dziecięce porażenie mózgowe.

Mimo to nie przestaje walczyć o realizację swoich marzeń. Skradł serca jury projektu „Wierszogadanie” w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Placówka ta razem z Fundacją „Serce” im. Janusza Korczaka zaangażowały się w organizację koncertu ze zbiórką pieniędzy na rehabilitację. Fundusze mają m.in. umożliwić przeprowadzenie operacji, którą 17-latek przejdzie pod koniec kwietnia w poznańskiej Klinice Grunwaldzkiej. Podczas charytatywnych licytacji na scenie wystąpi sekcja Muzyczna MDK Rumia, Chór Kaszubski „Rumianie”, Zespół „Muzaika”, a także finaliści ubiegłorocznego „Rumskiego Wokalu” i laureaci „Wierszogadania”. Gościem specjalnym będzie Zespół „Sobaszki”. Koncert dla Dawida rozpocznie się w niedzielę o 15:00 i potrwa do 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Foto: rumia.eu

Klëka Radia Kaszëbë, 01.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: