Gmina Kartuzy ma szansę na 45 mln zł wsparcia na oczyszczenie jezior

Dziennikarz , 1 lutego 2019

Możliwe że za pięć lat będzie się można bezpiecznie kąpać w kartuskich jeziorach. Na ich oczyszczenie gmina Kartuzy ma otrzymać ogromne dofinansowanie.

Są tam już pewni sukcesu. W grę wchodzi nawet 45 mln zł wsparcia. Projekt jest w fazie oceny formalnej, według informacji uzyskanych przez gminny samorząd ma ogromne szanse na realizację. Radni zgodzili się już na zaciągnięcie kredytu na wkład własny tej inwestycji. Na usunięcie zanieczyszczeń z jezior potrzeba w sumie 54 mln zł.

– Brudy trzeba odessać z dna, bo inne próby poprawy jakości wody nie dały pożądanych efektów – mówi zastępca burmistrza Kartuz Sylwia Biankowska.

W trosce o jakość wody w kartuskich jeziorach trzeba beż zmodernizować oczyszczalnię ścieków. Teraz w Kartuzach prowadzone są prace, które mają zapobiegać spływowi zanieczyszczeń do akwenów. Powstaje kanalizacja burzowa, zbiorniki retencyjne i separatory, oddzielające kanalizację deszczową od sanitarnej.

Foto: kartuzy.pl

Klëka Radia Kaszëbë, 01.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: