W styczniu zakończą się dwa nabory wniosków – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dziennikarz , 7 stycznia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 07.01.2021 8:55

W tym miesiącu będzie finał dwóch nabór wniosków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chodzi o wsparcie rozwijania usług rolniczych oraz inwestycji chroniących gospodarstwa przed suszą.

Pierwszy z naborów kończy się za kilka dni – dla przedsiębiorców, którzy pracują na rzecz rolników i chcą rozwijać swoją działalność. Pomoc to maksymalnie pół mln zł na beneficjenta w okresie realizacji programu. – Wnioski są punktowane – mówi Jan Kołodziejski z pomorskiego oddziału ARiMR. Nabór wniosków potrwa do 13 stycznia. Ponad dwa tygodnie dłużej można się ubiegać o wsparcie na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa – ulepszanie instalacji, powiększanie obszaru lub na obie te rzeczy równocześnie. Wnioski mogą składać właściciele gospodarstw o powierzchni od jednego do 300-u hektarów. Tu także jest punktacja. W obu naborach pomoc przyznawana jest w formie refundacji kosztów.

Na rozwój usług rolniczych wnioski w ARiMRze można składać do 13 stycznia, na inwestycje w nawadnianie – do 28 stycznia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: