W szkole w Gowinie wymieniają centralne ogrzewanie. To najpoważniejszy tego lata remont w placówkach oświatowych gminy Wejherowo

Dziennikarz , 25 sierpnia 2023

Klëka Radia Kaszëbë 25.08.2023, 14:55

– Główne siły są tego lata skierowane na szkołę w Gowinie – informuje wójt gminy Wejherowo.

Jak w innych samorządach, wakacje to czas odświeżania klas oraz większych remontów. Podstawówka w Gowinie to ostatnia w gminie szkoła ze starą instalacją centralnego ogrzewania i piecem węglowym. Do pierwszego dzwonka najbardziej uciążliwe prace mają być ukończone.

Po rozpoczęciu roku szkolnego prace przeniosą się do kotłowni, gdzie “kopciuch” ma być wymieniony na piec gazowy. Rozwój bazy szkolnej to paląca konieczność; bo uczniów z roku na rok przybywa. – Najwięcej dołączy w Gowinie, bo około 40-u – mówi wójt Kiedrowski. We wszystkich gminnych placówkach w szkolnych ławach zasiądzie ponad 4 tysiące dzieci.

Gminny samorząd w przyszłym tygodniu ma podpisać umowę na przygotowanie projektu rozbudowy szkoły w Nowym Dworze Wejherowskim. Tam też ma być przeprowadzona termomodernizacja, podobnie jak w szkołach w Bolszewie i w Górze.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: