W szpitalu w Pucku otwarto Oddział Jednego Dnia dla zabiegów chirurgicznych nie wymagających dłuższej hospitalizacji

Dziennikarz , 13 września 2023

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë, 13.09.2023, 07:55

W zabytkowych murach nowoczesny Oddział Jednego Dnia. W szpitalu w Pucku zakończono kolejny etap jego kompleksowej modernizacji.

Od dziś będą tam wykonywane zabiegi chirurgiczne, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji. – Nie tylko z zakresu ortopedii czy urologii, ale też na przykład przepukliny i tętniaki – wylicza dyrektor medyczny Szpitala Puckiego Kamil Bury. Oddział Jednego Dnia utworzono kosztem dwóch milionów złotych w “starej” części szpitala, czyli dawnym klasztorze elżbietanek. – Wymieniono wszystkie instalacje, dokupiono mnóstwo sprzętu – opisuje starosta powiatu puckiego Jarosław Białk.

Przypomnę, że Szpital Pucki przechodzi gruntowny remont oddział po oddziale. Wcześniej zmodernizowano m.in. pediatrię, internę oraz Izbę Przyjęć. W starszej części trzeba jeszcze m.in. zaadaptować piwnice na potrzeby ratowników medycznych i zagospodarować poddasze.

fot. Szpital Pucki
fot. Szpital Pucki
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: