W szpitalu w Pucku rozpoczęto remont oddziału chorób wewnętrznych

Dziennikarz , 12 lutego 2019

Zgodnie z zapowiedziami w puckim szpitalu zamknięto oddział chorób wewnętrznych, a pacjenci proszeni są o korzystanie z placówki w Wejherowie.

W Pucku rozpoczęto remont sal chorych i toalet, które pamiętają jeszcze lata 70 i nie spełniają współczesnych wymagań. Prace mają potrwać do końca ferii, termin ten wybrano ze względu na najniższe zwykle obłożenie oddziału. Jak zastrzega Marek Chroń – kierownik wydziału obsługi technicznej i utrzymania nieruchomości Szpitala Puckiego – zakres prac będzie możliwie największy, a utrudnienia dla pacjentów mogą się przedłużyć. Niespodzianką podczas przygotowań do remontu było odkrycie zamurowanego pomieszczenia po dawnej kotłowni. Dodatkowe metry kwadratowe zostaną wykorzystane by przygotować łazienkę dla osób niepełnosprawnych o podwyższonym standardzie. Prace na oddziale chorób wewnętrznych to początek generalnych modernizacji. W pierwszej kolejności obejmą one zabytkową część szpitala. Zgodnie z planem pacjenci mają wrócić na Oddział Chorób Wewnętrznych puckiego szpitala z początkiem marca. Remont ma kosztować maksymalnie 100 tys zł i zostanie sfinansowany ze środków własnych lecznicy.

Klëka Radia Kaszëbë, 12.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: