Wakacje kredytowe i koniec wskaźnika WIBOR – rząd szykuje zmiany dla kredytobiorców

Dziennikarz , 26 kwietnia 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 26.04.2022, 06:55

Rząd szykuje zmiany dla kredytobiorców. Czteropunktowy plan ogłosił premier podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Ma być wsparciem dla rodzin posiadających kredyty hipoteczne w złotych i płacących większe raty po podwyższeniu stóp procentowych. Jednym z rozwiązań mają być “wakacje kredytowe”, czyli przesunięcie spłaty kilku rat – zapowiedział Mateusz Morawiecki. Filar drugi zakłada dopłaty dla rodzin, które nie mogą spłacać rat kredytów, do 2 tys. zł miesięcznie na okres do 3 lat. Premier zapowiedział też narzucenie bankom od 01 stycznia obowiązku posługiwania się inną niż WIBOR, transparentną stawką pochodzącą z rynku międzybankowego depozytów overnight.

W planie przedstawionym przez premiera jest też utworzenie Funduszu Pomocy, który ma zwiększyć odporność sektora bankowego. Ma być on dofinansowany przez banki kwotą co najmniej trzech i pół mld zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: