Wejherowski ośrodek kardiochirurgii w 10. najlepszych

Dziennikarz , 13 czerwca 2024

fot. szpitalepomorskie

Wejherowski ośrodek kardiochirurgii awansował do dziesiątki najlepszych w Polsce pod względem liczby zabiegów. Zajmuje siódme miejsce na 39 oddziałów w rankingu Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych

Jak czytamy w komunikacie Szpitali Pomorskich: „To ogromne osiągnięcie, gdyż wskaźnik śmiertelności szpitalnej w wejherowskim oddziale jest prawie trzykrotnie niższy od statystycznie przewidywanego”. W ubiegłym roku w Wejherowie wykonano najwięcej w kraju zabiegów wieńcowych metodą małoinwazyjną na bijącym sercu, czyli tzw. bypassów. Oddział Kardiochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie jest również liderem w Polsce w zakresie przezskórnej implantacji zastawki aortalnej TAVI z dostępu podobojczykowego.

Jest trzeci w kraju w wykonywaniu skomplikowanych operacji małoinwazyjnych zastawki mitralnej i trójdzielnej, z dużym naciskiem na metody naprawcze, które pozwalają uniknąć wszczepiania sztucznych protez.

fot. szpitalepomorskie

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: