Windsurferzy z Polski bez medali w mistrzostwach Europy klasy iQFoil

Dziennikarz , 15 maja 2023

fot. Polski Związek Żeglarski
Klëka Radia Kaszëbë15.05.2023, 08:55

Z greckiego Patras żeglarze wracają na tarczy.

Zakończyły się tam właśnie mistrzostwa Europy w olimpijskiej, windsurfingowej klasie iQFoil. Reprezentanci Polski tym razem nie zdołali zakwalifikować się do wyścigów decydujących o medalach. Walczyć musieli nie tylko z przeciwnikami, ale sztormowym wiatrem dochodzącym do 35 węzłów. – To nie były dla nas udane mistrzostwa – podsumował Przemysław Miarczyński, trener Kadry Narodowej klasy iQFoil mężczyzn. Najwyżej z biało-czerwonych, na 15. miejscu uplasowała się Maja Dziarnowska z Sopockiego Klubu Żeglarskiego.

Wśród mężczyzn najlepiej spisał się Paweł Tarnowski, także z sopockiego klubu, sklasyfikowany na 25 miejscu ogólnie i 20. wśród Europejczyków. Najważniejszą imprezą tego sezonu będą dla nich sierpniowe mistrzostwa świata w Hadze. Będzie to pierwsza okazja do wywalczenia kwalifikacji olimpijskich dla poszczególnych krajów, a konkretnie 10 miejsc.

fot. Polski Związek Żeglarski
fot. Polski Związek Żeglarski
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist