Władysławowo. Rowery elektryczne i stacja do ich ładowania

Dziennikarz , 16 czerwca 2020

Przy kolejowym dworcu we Władysławowie uruchomiono stację ładowania małych pojazdów elektrycznych. Następna będzie w Helu. To pilotaż w ramach prac badawczych Grupy PKP nad elektromobilnością.

Docelowo na każdej ze stacji znajdzie się 10 rowerów elektrycznych, a obecnie we Władysławowie do dyspozycji turystów i mieszkańców jest 20 pojazdów. Korzystać z nich można po uiszczeniu opłat za pomocą aplikacji w systemie Android.

Koszt godziny jazdy na elektrycznym rowerze wyniesie 20 zł, przy czym minimalna kwota jaką trzeba zasilić konto to 40 zł. Po skorzystaniu z roweru należy go odstawić na jedną ze stacji. Trasa rowerowa łącząca Hel i Władysławowo liczy około 33 km. Obie modułowe stacje ładowania, parkowania i wypożyczania pojazdów to zespół 12 stanowisk dla elektrycznych dwukołowców – czyli rowerów, skuterów i hulajnóg. Każde wyposażone jest w szafkę z zamkiem elektromagnetycznym, otwieraną zdalnie przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona.

Pilotaż jest współfinansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wprowadzany jest w czasie pandemii, dlatego – jak informuje PKP TELKOL – rowery będą codziennie dezynfekowane. Przy stacjach będą też dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist