ZUS. Dwa tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek

Dziennikarz , 16 czerwca 2020

Zostały dwa tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek – przypomina ZUS. Na Pomorzu do 10 czerwca z tej formy wsparcia skorzystało ponad 116 tys. płatników.

Chodzi o zwolnienie z opłacania składek za marzec, kwiecień i maj w ramach Tarczy Antykryzysowej. Uprawnieni są płatnicy, którzy zgłaszają do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, duchowni oraz osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki tylko na własne ubezpieczenia, w tym korzystające z ulgi na start. Zwolnienie jest całkowite z wyjątkiem zgłaszających do ubezpieczeń od 10 do 49 osób, zwolnionych z 50% kwoty składek.

Wnioski można składać do 30 czerwca. Do tej daty należy też złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja tego roku – chyba że zgodnie z przepisami płatnicy są z tego obowiązku zwolnieni. Wnioski do ZUS można składać elektronicznie lub papierowo. Jak wskazuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych – droga elektroniczna zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i przyspiesza realizację sprawy.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist