Wsparcie na działalność statutową kół gospodyń wiejskich

Dziennikarz , 30 września 2022

foto: Koło Gospodyń Wiejskich Bolszewo

To już ostatni dzwonek, by sięgnąć po wsparcie na działalność statutową Kół Gospodyń Wiejskich. Nabór kończy się dziś.

Dotychczas wnioski o przyznanie pomocy złożyło ponad 10 tysięcy kół na kwotę blisko 60 mln zł. ARiMR rozpatruje dokumenty na bieżąco i wypłaca wsparcie. Po raz kolejny o takie wsparcie w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą ubiegać się koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez ARiMR. Przed wypełnieniem wniosku o przyznanie dofinansowania dobrze jest upewnić się, czy liczba członków koła zgadza się z danymi wpisanymi do rejestru. Jeżeli jest inaczej, należy zaktualizować te informacje w placówce Agencji, ponieważ wysokość dofinansowania zależy od liczby członków koła i wynosi: 5 tys. zł – dla tych liczących nie więcej niż 30 osób, 6 tys. zł – jeśli ich liczba mieści się w przedziale 31-75 oraz 7 tys. zł – w przypadku jeszcze liczniejszych.

Koła są zobowiązane wykorzystać otrzymaną pomoc do 31 grudnia oraz rozliczyć – przez złożenie sprawozdania – do 31 stycznia przyszłego roku. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: