Wysoka frekwencja w Rumi po drugiej turze

Dziennikarz , 9 lipca 2020

Liczę na mobilizację mieszkańców – mówił na naszej antenie burmistrz Rumi. Oprócz działań na rzecz zwiększenia frekwencji z Michałem Pasiecznym rozmawialiśmy także o rosnących obciążeniach finansowych samorządów. 
Temat powrócił ostatnio na konferencji w Gdyni, gdzie część pomorskich samorządowców optowała za zmianą na stanowisku prezydenta. Według burmistrza Rumi rząd nie realizuje polityki przyjaznej samorządowi. – Straty dla miejskiego budżetu przyniosły m.in. obniżenie podatku PIT i zmiany w finansowaniu oświaty, a to oznacza choćby mniej inwestycji – wskazywał Michał Pasieczny. Rumia jest w gronie samorządów zrzeszonych w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk – Gdynia – Sopot, które zachęcają do aktywnego udziału w wyborach. Wyznaczono nagrody dla miast i gmin z największą liczbą głosujących. Rumia chce dogonić nadmorskie kurorty wypełnione turystami, choć odsetek zaświadczeń wydanych na miejscu jest niewielki. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Rozmowy z burmistrzem Rumi posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: