Yacht Club Gdańsk najlepszy w Ekstraklasie Polskiej Ligi Żeglarskiej

Dziennikarz , 13 października 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 13.10.2023, 06:55

Yacht Club Gdańsk klubowym mistrzem Polski w żeglarstwie, Tytuł zdobył po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii ligi.

Gdańszczanie sezon mieli bardzo dobry, ale końcówkę słabą. Zwycięstwo dała im sześciopunktowa zaliczka, jaką mieli przed startem. Natomiast pozostali faworyci, Yacht Cluby z Gdyni i Szczecina, nie utrzymali się na podium. Ich miejsca zajęli żeglarze Pogoni Szczecin i Yacht Clubu Sopot. – To był emocjonujący finisz na najwyższym szczeblu rozgrywek Polskiej Ligi Żeglarskiej – mówi jej organizator i szef Maciej Cylupa. – To był długi, wyczerpujący sezon – podsumowuje Igor Tarasiuk, sternik Yacht Club Gdańsk. Po dramatycznej końcówce czas na świętowanie.

W Sztynorcie rozegrała się też emocjonująca walka o utrzymanie w Ekstraklasie Polskiej Ligi Żeglarskiej. Spod topora uciekła załoga AZS Politechnika Gdańska z Patrykiem Kosmalskim za sterem, która wygrała całe regaty.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: