Z „Pożyczki płynnościowej” będą mogli skorzystać pomorscy przedsiębiorcy

Dziennikarz , 8 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 08.04.2020 07:55

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął zmiany w dotychczasowych produktach finansowych Regionalnego Programu Operacyjnego.

Chodzi o pakiet wsparcia finansowego dla pomorskich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii.

W ramach tego pakietu będzie m.in. nowy produkt finansowy – tzw. „Pożyczka płynnościowa”. Jej celem jest dostarczenie kapitału obrotowego mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom. Pula środków na pożyczki wynosi ok. 50 mln. złotych. Z tej formy wsparcia będzie mogło skorzystać od 300 do 350 firm z naszego regionu. Wytyczne przyjęte przez Zarząd zostaną przekazane do dalszych, pilnych uzgodnień i realizacji do Banku Gospodarstwa Krajowego. To rządowa instytucja obsługująca poręczenia i pożyczki finansowe ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zarząd Województwa Pomorskiego ponownie obradował za pomocą wideokonferencji. Wszyscy jego członkowie – oprócz marszałka Mieczysława Struka – mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. W Urzędzie Marszałkowskim nadal objętych kwarantanną jest 70-u pracowników. Nie wpływa to na działanie Urzędu, już 80 procent tam zatrudnionych pracuje zdalnie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: