Zakres weryfikacji analiz bezpieczeństwa dla elektrowni jądrowej na Kaszubach jest poprawny – potwierdza Państwowa Agencja Atomistyki

Dziennikarz , 13 czerwca 2023

Prezes Państwowej Agencji Atomistyki wydał pozytywną opinię w sprawie elektrowni jądrowej na Kaszubach.

Uznał za poprawny zakres planowanej, niezależnej weryfikacji analiz bezpieczeństwa przedstawiony przez Polskie Elektrownie Jądrowe. To pierwsza w kraju tego typu opinia w obszarze bezpieczeństwa jądrowego. Jej uzyskanie jest częścią procesu pozyskiwania zgody na budowę elektrowni. Inwestor jest zobowiązany do niezależnego sprawdzenia, czy planowany system zapewnia najwyższe standardy bezpiecznej eksploatacji “atomówki”. Przedstawione analizy dotyczyły m.in. tego jak zachowa się reaktor  jądrowy w nawet w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach. Określono też mocne i słabe strony danej instalacji z oceną prawdopodobieństwa wystąpienia różnych zdarzeń oraz ich konsekwencji.

W wydanej opinii Prezes Państwowej Agencji Atomistyki ocenił, że w opisie niezależnej weryfikacji właściwie wskazano główne elementy składowe analiz bezpieczeństwa obiektu jądrowego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: